„NOWY ROK” NA DROGACH POWIATU GOLENIOWSKIEGO

Podczas tegorocznej nocy sylwestrowej, goleniowscy funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego, w ramach działań wojewódzki pn. „Nowy Rok”, sprawdzali stan trzeźwości kierujących poruszających się na drogach powiatu goleniowskiego. Okazało się, że nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Jak co roku, dbając o bezpieczeństwo podróżujących w czasie nocy sylwestrowej, mundurowi z Goleniowa przeprowadzili liczne kontrole kierujących. Tegoroczne działania wojewódzkie, pod nazwą „Nowy Rok”, pozwoliły na wyeliminowanie kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy prowadzili pojazdy „na podwójnym gazie”.

Mundurowi podczas przeprowadzonych działań ujawnili trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nich został zatrzymany na ul. Szarych Szeregów w Goleniowie. 50-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego kierował VW Passatem, mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Drugi z zatrzymanych wpadł na ul. Maszewskiej. 18-letni mieszkaniec Goleniowa wsiadł za kierownicę VW Polo mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się być 28-letni obywatel Ukrainy, który za kierownicę Opla wsiadł posiadając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz