Podejrzany o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza zasiądzie na ławie oskarżonych. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Służby Więziennej, który to czyn został popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa tj. o czyn z art. 222 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który przebywając w Zakładzie Karnym naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Służby Więziennej, podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych.

Tego czynu podejrzany dopuścił się będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie za przestępstwo podobne, po odbyciu kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Podejrzany (lat 45) był w przeszłości karany sądownie. Aktualnie mężczyzna odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Za zarzucany podejrzanemu czyn, na podstawie art. 222 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 4 lat i 6 miesięcy .

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Dodaj komentarz