Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP – FOTO GALERIA

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP z terenu powiatu goleniowskiego …

W dniu 15 czerwca 2024 r. na stadionie Osir Goleniów rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu goleniowskiego.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00 uroczystą zbiórką wszystkich jednostek. Następnie Komendant Powiatowy PSP w Goleniowie bryg. Piotr Tuzimek wspólnie z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Goleniowie dh Arturem Koniorem oraz Starostą Goleniowskim Tomaszem Stanisławskim otworzyli zawody.

Organizatorami turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Goleniowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Goleniowie, Starostwo Powiatowe w Goleniowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie.
Zmaganiom sportowym przyglądali się zgromadzeni widzowie – liczne grono samorządowców, rodzice dzieci oraz sympatycy straży pożarnej.

Do zawodów stanęło piętnaście drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku do 12 lat i dzieci w wieku od 12 do 16 lat. W sportowej atmosferze rozegrano dwie konkurencje: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe.

Komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie oceniła drużyny następująco:

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii dzieci do 12 lat:
I miejsce MDP Wyszomierz
II miejsce MDP Przemocze
III miejsce MDP Osowo
IV miejsce MDP Błotno
V miejsce MDP Krępsko
VI miejsce MDP Redło
VII miejsce MDP Mosty

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii dzieci w wieku od 12 do 16 lat:
I miejsce MDP Przemocze
II miejsce MDP Osowo
III miejsce MDP Błotno
IV miejsce MDP Wyszomierz
V miejsce MDP Redło
VI miejsce MDP Dębice
VII miejsce MDP Mosty
VIII miejsce MDP Krępsko

Zmagania wszystkich drużyn zostały nagrodzone przez organizatorów pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, medalami i drobnymi upominkami.

Zawody sportowo-pożarnicze mają na celu kształtowanie świadomości pożarniczej wśród najmłodszych druhów, jak i mają za zadanie zainteresować dzieci działalnością szkoleniową, sportową i społeczną.

Opracowanie: asp. Dariusz Schacht

Foto: Marinero

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz