Zagłosuj na nazwę nowych wysp na Zalewie Szczecińskim

W ramach trwających prac modernizacyjnych toru wodnego Szczecin Świnoujście, którego trwa pogłębienie do głębokości 12,5m, co ma umożliwić na wpływanie swobodne do Szczecina statków o nośności do 40 tyś BRT w zanurzeniu. W wyniku prac wydobywczych przez najbliższe dwa lata, zostanie wydobyte ponad 23 mln m sześc. urobku, który postanowiono pozbyć się tworząc dwie nowe sztuczne wyspy na Zalewie Szczecińskim.

Dwie wyspy będą różniły się obszarowo, w dokumentacji dla ich oznaczania stosuje się symbole W22 i W28, w przybliżeniu mała będzie miała średnicę 1250 m (w22), a większa — 1780 m. Usypane zostaną do wysokości, odpowiednio 5 i 6 m nad poziom średniego stanu wód. Na wyspach zasadzona zostanie roślinność a po południowo-wschodniej stronie obydwu wsyp umiejscowione będą pomosty przeznaczone do cumowania jednostek służbowych.

Aktualnie na stronie mgm.gov.pl trwa głosowanie na zaproponowane nazwy tych wysp. Głosowanie internetowe potrwa od 7 do 20 września 2020 roku. Można oddać tylko jeden głos.

Propozycje nazwy wyspy północnej na Zalewie Szczecińskim:
Można udzielić jednej odpowiedzi.

Brysna

Dąbierówka

Gęgawica

Wielecka

Zabawa

 

Propozycje nazwy wyspy południowej na Zalewie Szczecińskim:
Można udzielić jednej odpowiedzi.

Mewnica

Obodrzycka

Przygoda

Śmięcka

Wyraj

Zapraszamy do oddania swoich głosów na stronie https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/zaglosuj-na-nazwe-nowych-wysp

Andrzej Bugajski

One thought on “Zagłosuj na nazwę nowych wysp na Zalewie Szczecińskim

Dodaj komentarz