Pędził 90 km/h w Podańsku i korzystał z telefonu. 1500 zł mandatu i 23 punkty karne
24-letni kierowca samochodu marki Chrysler słono zapłacił za lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w miejscowości Podańsko mężczyzna został zatrzymany po tym, jak jechał z prędkością 90 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.
To jednak nie był jedyny powód interwencji funkcjonariuszy. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca podczas jazdy korzystał również z telefonu komórkowego, trzymając go w ręku, co jest zabronione przez przepisy.
Za oba wykroczenia 24-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiły 23 punkty karne.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków drogowych. Im szybciej porusza się pojazd, tym krótszy czas na reakcję i dłuższa droga hamowania. Dodatkowo korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu odwraca uwagę kierowcy od sytuacji na drodze, zwiększając ryzyko doprowadzenia do niebezpiecznego zdarzenia.
Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i zachowanie pełnej koncentracji za kierownicą. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje.
A.B.
foto: Policja Goleniów


