Nadmorska Kolej Wąskotorowa ma już 125 lat! – Turystycznie z Goleniów.Net

Dziś, 1 lipca 2021 r. pierwsza linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza obchodzi swoją 125 rocznicę uruchomienia. Nadmorska kolejka przetrwała trudne momenty w swej historii i stanowi dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego.
Obecnie dzięki unijnym funduszom nabiera coraz większego rozpędu.
Przejażdżka wąskotorówką szczególnie cieszy najmłodszych podróżujących. Dzieci z rozkoszą podchodzą do tematu podróży koleją wąskotorową. Trasa pokonywana przez pociąg jest niezmiernie malownicza, a dodatkowo w ciepłe dni można skorzystać z wagonu retro, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia przejażdżkę.

Obecnie Nadmorska Kolej Wąskotorowa kursuje na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą. Linia kolejowa przebiega przez 3 gminy Powiatu Gryfickiego: Gryfice, Karnice i Rewal.

Do dyspozycji pasażerów są dwie trasy:

  • Trasa Gryfice – Pogorzelica, pełna trasa, obejmująca 15 stacji – kliknij po szczegóły
  • Trasa  Trzęsacz -Pogorzelica, odcinek nadmorski, obejmujący 7 stacji, zlokalizowanych na terenie gminy Rewal  – kliknij po szczegóły

Kolej wyjeżdża codziennie pierwszym kursem o godz. 8:40 z zajezdni w Gryficach. Po dotarciu do Trzęsacza pociąg kursuje dalej wahadłowo na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – Trzęsacz.

Ostatni kurs wąskotorówki jest kursem powrotnym do lokomotywowni w Gryficach.

 

Szczegółowe informacje kolejowe, dotyczące rozkładu jazdy pociągów, cen biletów oraz inne informacje turystyczne, np. o dalekobieżnych połączeniach kolejowych i autobusowych, o miejscowych atrakcjach turystycznych, czy bazie noclegów uzyskają Państwo korzystając z naszej infolinii, lub osobiście, odwiedzając punkty informacyjne, znajdujące się na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

Punkty informacyjne czynne są sezonowo, od 1 lipca do 15 września, codziennie w godz. 10:00-18:00.

INFOLINIA

Infolinia dostępna od 1 lipca do 15 września

Dworzec w Trzęsaczu, ul. Dworcowa, tel. 513 327 070

Dworzec w Pogorzelica, ul. Leśna5, tel. 799 047 070

Dworzec w Rewalu, ul. Dworcowa, tel. 798 627 070

Miłych podróży 🙂

(red.)

 

Dodaj komentarz