Teatr KRZYK zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Rosji.
Maszewski teatr reprezentował nasz kraj na Festiwalu w Tyumen. (zachodnia Syberia).
Krzyk wystawił “HEJ, TY” w reżyserii Marka Kościółka i Anny Giniewskiej. Międzynarodowe Jury przyznało maszewskiej grupie nagrodę za najbardziej wyrazistą kreację aktorską i najlepszy duet aktorski Festiwalu. To wielkie wyróżnienie dla Nikoli Palej (studentka Akademii Sztuki w Szczecinie) i Aleksandry Czubińskiej (maturzystka Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie). Obie grają w spektaklu.
Krzyk w Rosji przebywał tydzień. Na Festiwal Teatralna Rewolucja w Tyumen został zaproszony przez organizatorów. Obok Krzyku zaprezentowało się ponad 20 zespołów m.in z Rosji oraz z Niemiec, Węgier, Czech, Malezji, Grecji, Litwy, Estonii i Armenii. To pierwsza międzynarodowa nagroda za autorski spektakl “Hej, Ty”.
Przedstawienie to będzie można ujrzeć już 11 listopada w Kielcach oraz na Festiwalu Sztuk Autorskich “Windowisko” w Gdańsku 15 listopada. Krzyk był jedynym zespołem z Polski. Cały koszt został pokryty ze środków własnych i od prywatnych darczyńców. Gmina Maszewo ze względu na plan naprawczy nie wspomaga maszewskiego zespołu finansowo.
Podobnie jest z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie, który nie wspomógł maszewskiego teatru w tym roku ani złotówką. Mimo, że Krzyk w tym roku reprezentował Polskę i województwo w Mikołajewie na Ukrainie – regionie, z którym zachodniopomorskie współpracuje.

Gratulujemy kolejnego sukcesu

 

 

Dodaj komentarz