Wczoraj w godzinach nocnych w goleniowskim szpitalu odszedł do Domu Pana Ś. † P. Leszek Jakimowicz, przegrał wojnę z pandemią covid.
 
Za życia, człowiek pogodny, uśmiechnięty, można nawet powiedzieć, że rubaszny, przyjacielski i pomocny. W życiu zawodowym Żołnierz Wojska Polskiego, wieloletni reporter Gazety Goleniowskiej.
 
Fotograf, artysta fotografik, kreator pejzażu oraz kronikarz obrazu. Był jednym z Wielkich, kreatywnych artystów, wirtuozów fotografii, wolał klasykę, nie przepadał za nowatorstwem.
.
Leszek Jakimowicz foto: Jacek Panek
.
Uroczystości gminne, szkolne imprezy, występy na scenie, odwiedziny znaczących osób i sław, oraz wiele innych wydarzeń uwiecznione zostało przez Pana Leszka na archiwalnych zdjęciach, które dokumentują również nas zwykłych ludzi, mieszkańców Goleniowa.
Przez wiele lat swojej pracy stworzył gigantyczne archiwum negatywów, wersji cyfrowych zdjęć dokumentujących głównie Nasze miasto.
Bardzo długi okres nie było wydania lokalnej GG bez Jego prac. Kilkaset Jego zdjęć trafiło do wielu materiałów promocyjnych i dokumentacyjnych Gminy Goleniów oraz instytucji podległych. Był autorem pięknie wydanego foto albumu “Goleniów z lotu ptaka”,  który wydał wraz z ks. Bogdanem Szmidtem.
 
Pozostanie Pan, Panie Leszku w Pamięci Nas mieszkańców Goleniowa na zawsze, A Pana prace pozostaną na wieki nieśmiertelne.
 
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
.
A.B.
.
Foto: (dzięki uprzejmości , przyjaciel Pana Leszka – Jacek Panek )

Dodaj komentarz