Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu stargardzkiego zatrzymanemu przez policjantów z Goleniowa. Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami, wyłudził pięć telefonów i konsolę do gier. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z Goleniowa zatrzymali internetowego oszusta. Zatrzymany mężczyzna to 32-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, który za pomocą portalu internetowego zawierał umowy na zakup telefonów, po czym e-mailem przesyłał podrobione potwierdzenia zapłaty, co skutkowało tym, że pokrzywdzeni przesyłali oszustowi zamówiony towar. Cały precedens 32- latka trwał prawie trzy lata.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, na podstawie zebranych do sprawy informacji, dokonali zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów za oszustwa, których jak się okazało, dopuścił się w ramach recydywy.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w sprawie, pozwolił na skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące 32-latek spędzi za kratami, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, proszą osoby, które mogły paść ofiarą 32-latka o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, ul. Maszewska 9 w Goleniowie lub o kontakt telefoniczny pod nr tel. 91 46 02 541.

mł.asp. Anna Dygas

foto : Bill Oxford

Dodaj komentarz