Wczoraj, tj. 15 kwietnia 2024 roku, kandydat na Burmistrza Gminy i Miasta Goleniów Krzysztof Sypień złożył w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, przy ul. Piotra Skargi, pozew w trybie wyborczym (czyli w ciągu 24 godzin) przeciwko wiceburmistrzowi Gminy i Miasta Goleniów, Anicie Jurewicz z Platformy Obywatelskiej. Według Komitetu Wyborczego Pana Krzysztofa, niedawno umieszczony na Facebooku wpis Pani Jurewicz jest oczywistym pomówieniem oraz rzekomym przyrzeczeniem stanowisk dla dwóch kontrkandydatów z pierwszej tury wyborów, którzy postanowili udzielić swojego poparcia dla Pana Krzysztofa w drugiej turze. Mowa tu o Panu Arkadiuszu Guziaku z Prawa i Sprawiedliwości oraz Panu Robercie Kuszyńskim, kandydacie bezpartyjnym.

 

 

Tekst , o którym mowa Pani Burmistrz umieściła na swoim FB,  dziś już nie znajdziemy  tego wpisu.

Kwestionowany tekst wypowiedzi Pani Jurewicz zamieszczamy poniżej:

Jeśli ważna jest dla Ciebie nasza Gmina puść dalej – niech wszyscy o tym się dowiedzą. “No i mamy czarno na białym właśnie ogłoszony układ: Sypień na burmistrza, Kuszyński i Guziak na wiceburmistrzów. Jak widać każdy układ jest dobry byle tylko zaspokoić ambicje. Większe od umiejętności i predyspozycji. Szkoda tylko, że ze szkodą dla nas wszystkich. Niestety rozwój gminy też zagrożony – choćby likwidacja Teatru Brama i zgoda na działalność firm mających szkodliwy wpływ na nasze ww zdrowie. Obyśmy nie doczekali tych czasów. Skrzyknijmy się bo tylko teraz mamy możliwość temu zapobiec” I dzisiaj dowiaduję się, że pan Krzysztof Sypień, niezależny kandydat na burmistrza, być może przyszły burmistrz naszej gminy, zawiązuje pakt z PiS, bo najbliżej im światopoglądowo i ideowo. Serio?! Dlaczego nie mówił o tym od początku kampanii?? Tomasz Banach od ogłoszenia swojego startu w wyborach nie ukrywał, że ma poparcie Koalicja Obywatelska. Czysta sytuacja, bez obłudy. Pan Sypień grał na niezależność, ale niezależność skończyła się jak było trzeba kupić głosy.
W zamian za poparcie kandydat PiS dostanie od pana Sypienia fotel wiceburmistrza. Drugi fotel dostanie pan Kuszyński, który zabiegał o poparcie PiS, zanim partia wyznaczyła swojego kandydata. To będzie oznaczało, że PiS rozgości się w goleniowskim samorządzie. I szybko go już nie opuści.
Pan Guziak jeszcze nie ma wymarzonej pieczątki “Z up. Burmistrza”, a już dokonałby zmian w corocznej imprezie organizowanej przez Goleniowski Dom Kultury. Powoli! Jeszcze pan zdąży!
To nie jest straszenie. To nie jest moja obawa o utratę stołka. To smutna rzeczywistość.” – Napisała Anita Jurewicz

 

A.B.

 

 

Dodaj komentarz