To co w ubiegłym tygodniu wydarzyło się w przestrzeni naszego miasta, powoli staje się normą.

Zniszczenia i uszkodzenia wiat handlowych przy ulicy Zielona Droga, libacje alkoholowe, burdy i permanentne darcie, to w tym miejscu standard.

Na nowo wybudowanym dworcu, za grube miliony, widzimy zaś takie obrazki:

Wszechogarniająca dewastacja miasta nie dziwi już chyba nikogo. Dziwi natomiast raport jaki na ostatniej sesji rady Miejskiej w Goleniowie przedłożył Komendant Straży Miejskiej.

W odpowiedzi na wniosek Radnego Różańskiego, Pan Komendant rozszerzył zakres przekazywanych informacji dotyczących działań Miejskich Strażników.

W miesiącu grudniu 2022r., Straż Miejska wykonała ogółem 644 czynności. W sprawach kontroli spalania dokonaliśmy 7 takich kontroli w wyniku których ujawniliśmy jedną nieprawidłowość, za którą został nałożony 1 mandat karny. Z zakresu kontroli segregacji odpadów dokonaliśmy 26 kontroli, w wyniku których ujawniliśmy 2 przypadki braku deklaracji oraz w jednym przypadku wezwaliśmy osobę do korekty deklaracji. W wyniku tych działań został nałożony 1 mandat karny, w jednym przypadku zostało zastosowane pouczenie. Ogółem w wyniku naszych czynności wystosowaliśmy 31 pouczeń oraz nałożyliśmy 23 mandaty karne. Z efektów naszej pracy, o której prosił jedne z Panów Radnych, dozorowaliśmy pracę osób skazanych na prace społeczne w 100 przypadkach. Dokonaliśmy dwie kontrole warunków trzymania zwierząt, odłowiliśmy 8 psów, odzyskaliśmy jeden utracony dokument, wykonaliśmy 3 transporty zwierząt do ośrodka Dzika Ostoja, ujawniliśmy dwa dzikie wysypiska śmieci, na przytulisku w Budnie umieściliśmy 7 psów, w dwóch przypadkach udzieliliśmy pomocy osobom w uruchomieniu silnika pojazdu mechanicznego, przeprowadziliśmy czynności w przypadku 4 wraków pojazdów, zastosowaliśmy w 10 przypadkach urządzenie do blokowania kół i przyjęliśmy 13 zgłoszeń o zaginięciu zwierzęcia. Podjęliśmy również 12 interwencji udzielając pomocy osobom  bezdomnym, 5 z tych osób poprosiło o pomoc i taka pomoc został im udzielona, natomiast w jednym przypadku był to obywatel z poza kraju Unii Europejskiej, który nie miał pobytu na terenie naszego kraju i został doprowadzony do placówki Straży Granicznej – powiedział Arkadiusz Radawiec – Komendant Straży Miejskiej w Goleniowie.

W w/w raporcie nie ma ani jednego słowa, na temat interwencji na skutek zakłócania porządku publicznego. Ponadto, nie zgadza się matematycznie liczna podjętych czynności z liczbą wymienioną przez Pana Komendanta w części dalszej raportu. Od 644 czynności odejmijmy wspominanych 177 wychodzi 467 interwencji bez opisu ???

Czy nasze władze mają na to jakiś patent ? Czy myślą, że sam problem się rozwiąże ?

(red.)

Wczoraj materiał dziś śmierć w sercu miasta

 

Dodaj komentarz