W Goleniowie szykuje się super EKO imprezka !

Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców i turystów odwiedzających region na ekologiczne pikniki rodzinne, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych.. Cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiane będą takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Eksperci, edukatorzy chętnie odpowiedzą na pytania i omówią różne zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Al – Duża porcja wiedzy serwowana będzie – co warto podkreślić – w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Już 15 lipca o godzinie 13:00 zapraszamy na trzeci Piknik Ekologiczny pod tytułem „Jakie jest nasze powietrze”. To bardzo ważny temat – dla każdego z nas. I dla całej planety! . Poruszymy temat zanieczyszczeń, smogu, naturalnych oczyszczaczy powietrza  i nauczymy się, jak badać powietrze za pomocą domowych mierników. Miło spędzimy czas na Placu Planty w samym sercu Goleniowa.

Nasi eksperci przeprowadzą ćwiczenia oddechowe i opowiedzą o tym, jak należy prawidłowo dotleniać ciało.A podczas muzykoterapii zanurzymy się w dźwiękach mis i gongów.

Podczas pikniku planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty! Dla chętnych przygotowane zostaną materiały do wykonania “drzewa życia”. Będą to fascynujące zajęcia z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku, którym można dać nowe życie. Stare gąbki do kąpieli czy zużyte zmywaki znajdą zaskakujące zastosowanie.. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i dorosłych.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można wykonać ekopocztówkę z wakacji, ulepić eko świat z plasteliny ułożyć memory XXL, zrobić wielkie bańki mydlane czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce.

Wydarzenie uświetni koncert zespołu “Vespa”.

To szczecińska kapela  która bez wątpienia zalicza się do pionierów gatunku ska w Polsce. Muzycy  pozostają rozkochani w jamajskich rytmach, ale nigdy nie stronili od mieszania ich ze swingiem, soulem, czy rock’n’rollem. Zespół powstał w roku 1995. Ma na swoim koncie pięć nagranych albumów. Znany jest  z porywających i energicznych występów, które są ciepło odbierane przez publiczność.

Plan Pikniku:

13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci

14:00 start warsztatów – pogadanka z edukatorem, pytania od publiczności

15:00 – koncert  zespołu Vespa

16:00 – koniec

„Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region.  Celem tego projektu jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Cykl eventów o tematyce ekologicznej połączonych z warsztatami ekologicznymi, realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pomorze Zachodnie zaprasza do wspólnej zabawy! Do zobaczenia na miejscu!

Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców i turystów na piknik

(red.)

Dodaj komentarz