Polacy ponownie zdobyli Kołobrzeg – galeria foto

Kolejny raz w Kołobrzegu, pod auspicjami Muzeum Oręża Polskiego, odbyła się imponująca inscenizacja historyczna, gromadząca szerokie grono rekonstruktorów. Blisko 300 pasjonatów historii z całej Polski, w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu z epoki II Wojny Światowej, wzięło udział w tej wyjątkowej atrakcji.

Mimo kaprysów pogody, która okazała się mało łaskawa, rzęsisty deszcz nie zdołał zniechęcić uczestników. Wspaniale przygotowana inscenizacja, zrealizowana na kołobrzeskiej plaży, oddała hołd bohaterom z przeszłości, upamiętniając 79. rocznicę walk o miasto. To wydarzenie nie tylko przywołało dramatyczne chwile historii, lecz także umożliwiło obecnej generacji zrozumienie oraz docenienie poświęcenia tych, którzy walczyli o naszą wolność z Niemcami.

Na stronie muzeum napisano :

Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia jak inscenizacja “Bój o Kołobrzeg” nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, od grup rekonstrukcyjnych, przez współpracujące instytucje, firmy, muzea i jednostki wojskowe, po wolontariuszy i pracowników muzeum. Wasze zaangażowanie, pasja i ciężka praca sprawiły, że mogliśmy wspólnie uczcić 79. rocznicę zdobycia Kołobrzegu.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji inscenizacji i już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznych obchodach, które z pewnością będą równie emocjonujące i inspirujące. Razem tworzymy żywą historię, która łączy pokolenia i przypomina o ważnych momentach naszej przeszłości.”

 

Nasz fotoreporter Marinero przygotował dla Naszych czytelników obszerną fotorelację którą prezentujemy w galerii poniżej.

 

 

Andrzej Bugajski

 

inny ciekawy artykuł

 

DEBATA – MIESZKAŃCU ZADAJ PYTANIE

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz