Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób bezdomnych goleniowskie policjantki i strażnicy miejscy sprawdzają miejsca ich pobytu. Informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Przede wszystkim jednak sprawdzają jak się te osoby czują i oferują swoją pomoc.

Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a tragiczny finał może mieć kilka godzin spędzonych na mrozie.

W trosce o bezdomnych policjanci włączyli się we wspólne działania ze strażnikami miejskimi z Goleniowa. Mundurowi regularnie sprawdzają opuszczone budynki, garaże i altanki działkowe. Każdą napotkaną bezdomną osobę informują o możliwości skontaktowania się Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goleniowe, gdzie odpowiednie komórki pomogą w zorganizowaniu np. miejsca noclegowego.

Kiedy temperatury na zewnątrz znacznie spadają miejsca pobytu bezdomnych są regularnie sprawdzane. Współpraca Policji i Straży Miejskiej oraz pozostałych służb pozwala na szybką reakcję i pomoc, kiedy bezdomni jej najbardziej potrzebują.

My sami nie bądźmy obojętni na los osób samotnych, w trudnej sytuacji materialnej czy bezdomnych. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy zaznaczyć miejsce, gdzie według naszej wiedzy, mogą przebywać osoby bezdomne. Taka informacja zostanie sprawdzona, a osobą bezdomnym, przebywającym na miejscu, zostanie zaoferowana pomoc.

 

mł.asp. Anna Dygas

Informacja Policja Goleniów

Dodaj komentarz