Noc Sów 2024 w Wolińskim Parku Narodowym już 23-24 lutego 2024r.

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, organizuje od 2018 roku dla sympatyków ornitologii i miłośników sów Noc Sów w Wolińskim Parku Narodowym. Włączamy się tym samym w Ogólnopolską Akcję Noc Sów koordynowaną przez Stowarzyszenie Jestem na Ptak! z Goniądza. Partnerem akcji jest również Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

 

 

Wydarzenie w Parku ma charakter otwarty. Adresowane jest do młodzieży od 14 r. lat i dorosłych mieszkańców Wyspy Wolin oraz turystów odwiedzających w tym czasie okolice Parku. Dwudniowe spotkania uczestników z sowami to emocjonalne przeżycie i liczne atrakcje.
By móc obserwować te piękne ptaki, podczas prelekcji, zaproszeni eksperci starają się przekazać ciekawostki i fakty z życia i biologii sów występujących w Polsce, szczególnie w naszym parku. Warsztaty to czas poznania zachowań godowych sów, montowania budek i koszy lęgowych oraz rozpoznawania po głosie wybranych gatunków. W tym roku prelekcji towarzyszy również wystawa Krzysztofa Chomicza „Leśne hu huu…” prezentowana w Muzeum Przyrodniczym WPN oraz konkurs wiedzy o sowach.

Po zakończeniu części teoretycznej, rozpoczyna się część terenowa. Uczestnicy podzieleni na grupy, wraz z przewodnikami udają się do lasu Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie zamieszkują sowy. Celem wypraw w terenie jest monitorowanie gatunków sów występujących w WPN poprzez nasłuchiwanie ich odgłosów. Na zakończenie wydarzenia w obiekcie „Wiatrak”, na uczestników akcji czeka gorąca herbata oraz poczęstunek z grilla. Można podzielić się wrażeniami z nocnej wyprawy do lasu oraz ogrzać przy kominku. Każdy z uczestników otrzymuje materiały promocyjne potwierdzające udział w wydarzeniu – opaski odblaskowe i „sowie torby” oraz kwartalnik WPN poświęcony sowom.
Zapraszamy do zgłoszenia się i przeżycia przygody z sowami. Hu huuu… sowy czekają!”

E. Lorent

Szersze informacje

 

 

Inny ciekawy artykuł

 

Konkurs Fotograficzny – #kocham_zachodniopomorskie

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz