Gmina Goleniów otrzymała 100 tys zł. dofinansowania na nowe oświetlenie euroboiska na stadionie OSiR w Goleniowie.

Briefing prasowy z udziałem ministra Sławomira Nitrasa oraz marszałka Olgierda Geblewicza odbył się dziś na goleniowskim stadionie.

Podczas wydarzenia minister Nitras poinformował o dotacjach jakie ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało samorządom lokalnym.

Przekazujemy pieniądze do decyzji samorządów. Pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej podzielimy pomiędzy samorządami. W roku 2025 przekażę 200 mln złotych do dyspozycji marszałków województw.  – powiedział Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

Porozumienie wsparcia finansowego na kwotę 100 tys. złotych podpisał marszałek Olgierd Geblewicz i zastępca burmistrza Tomasz Banach.

Kwota zostanie w całości przeznaczona na wymianę oświetlenia euroboiska w Goleniowie na energooszczędne – ledowe. Koszt całej inwestycji wyniesie 270 tys. zł.
Jesteśmy pewni, że będzie łatwiej zdobyć dofinansowanie na goleniowską infrastrukturę sportową – mówił zastępca burmistrza Tomasz BanachWcześniej wnioskowaliśmy w tej sprawie do Warszawy. Teraz w porozumieniu z marszałkiem województwa Zachodniopomorskiego będziemy mogli budować np. zadaszenie lodowiska, czy kortów tenisowych, co wpłynie na rozwój sportu w Gminie Goleniów. – dodał.

Debata Kandydatów na Burmistrza – Wersja zmontowana VIDEO

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz