Zarządca stanowczo dementuje doniesienia portalu wGoleniowie

W dniu  – 24.07.2023r. – na portalu wGoleniowie, prowadzonym przez redaktora Pawła Palicę, pojawił się artykuł na temat parkometrów, które właśnie montowane są na parkingu przy Galerii Handlowej MiniPark w Goleniowie.

Jak powiedział nam pełnomocnik wspólnoty, a zarazem sprawca montażu urządzeń; – redaktor Palica w żaden sposób nie skontaktował się ze wspólnotą, w celu ustalenia stanu faktycznego. Redaktor przedstawiał sytuację totalnie wyssaną z palca. Po naszej interwencji, jedyne co zrobił to wysłał łapkę i wykasował z tekstu bzdury, które napisał. Nie pofatygował się nawet, aby umieścić rzetelne informacje i dokonać sprostowania – mówi w rozmowie z nami przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Dworcowej 9.

Szanowni Państwo, w gwoli wyjaśnienia sytuacji:

Właścicielem parkingu jest wspólnota mieszkaniowa przy ulicy Dworcowej 9, a nie galeria. Właściciel galerii ma udziały w nieruchomości budynkowej i gruntowej tak jak poszczególni właściciele mieszkań. Każdy właściciel lokalu mieszkalnego, usługowego będzie miał dostęp do zgłoszenia nieograniczonej ilości aut do bezpłatnego parkowania po wypełnieniu oświadczenia. Każdy właściciel otrzymał wiadomość mailową lub druk do wypełnienia. Część parkingu na działce nr 108 nie jest własnością wspólnoty.

-Ponadto, działka nr 108, czyli zapadający się teren parkingu nie jest częścią wspólnoty. W tym momencie jest prowadzone postępowanie z urzędu PINB w kwestiach braku zachowanie należytej estetyki i bezpieczeństwa ze strony właściciela tej części nieruchomości. 

-Kolejno, zarządca jest w trakcie organizacji ruchu na parkingu, który jest częścią wspólnoty. Blok położony koło Dworcowej 9 – dz. 94/4 – nie ma żadnych wpisów w naszej Księdze Wieczystej. Tylko Bank ma prawo przejazdu i przechodu. Wspólnota nie jest organem powołanym do zabezpieczenia potrzeb parkingowych pracowników ani Starostwa Powiatowego w Goleniowe, ani pracowników mieszczącego się nieopodal banku, ani pasażerów dla których gmina przygotowała za mało miejsc na nowym dworcu  – dodaje pełnomocnik.

(red.)

Pod Biedrą parkometry lada moment

 

Dodaj komentarz