Foto : Marinero
Foto : Marinero

Podpalacz zasiądzie na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Foto : Marinero
Foto : Marinero

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec mężczyzny, podejrzanego o sprowadzenie zdarzenia w postaci pożaru, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób poprzez podpalenie stosu wycieraczek ułożonego pod drzwiami jednego z mieszkań budynku przy ul. Szarych Szeregów w Goleniowie.

Jak ustalono, w dniu 15 listopada 2022 r. około godziny 3.30 po wejściu do klatki schodowej zebrał kilka wycieraczek, umieścił pod  drzwiami jednego z mieszkań,  a następnie podpalił, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Gdy sprawca wychodził z budynku, został sfotografowany przez jednego z mieszkańców. Po oddaleniu się sprawcy, doszło do ujawnienia pożaru. Przybyła na miejsce jednostka Państwowej Straży Pożarnej ugasiła pożar. Wskutek działania ognia doszło do uszkodzenia drzwi jednego z mieszkań, osmolenia ścian oraz uszkodzenia instalacji telewizji kablowej. Wskazane zdarzenie zagrażało życiu i zdrowiu mieszkańców budynku, realizując znamiona przestępstwa z art. 163§1 pkt 1 w zb. z art. 288§1 kk w zw. z art. 11§2 kk. W wyniku działań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie sprawca został zatrzymany.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Sprawca nie przyznał się do zarzucanych mu czynu.

Podejrzany nie był dotychczas karany.

Za zarzucony oskarżonemu czyn grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Foto : Marinero

Poprzedni artykuł

 

Chciał wyłudzić odszkodowanie. Stanie przed Temidą

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz