Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców i turystów na piknik

Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców i turystów odwiedzających region na ekologiczne pikniki rodzinne, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych.. Cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas plenerowych spotkań przedstawiane będą takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Eksperci, edukatorzy chętnie odpowiedzą na pytania i omówią różne zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Al – Duża porcja wiedzy serwowana będzie – co warto podkreślić – w formie atrakcyjnych zajęć praktycznych. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

 

Już 15 lipca o godzinie 13:00 zapraszamy na trzeci Piknik Ekologiczny pod tytułem „Jakie jest nasze powietrze”. To bardzo ważny temat – dla każdego z nas. I dla całej planety! . Poruszymy temat zanieczyszczeń, smogu, naturalnych oczyszczaczy powietrza  i nauczymy się, jak badać powietrze za pomocą domowych mierników. Miło spędzimy czas na Placu Planty w samym sercu Goleniowa.

Nasi eksperci przeprowadzą ćwiczenia oddechowe i opowiedzą o tym, jak należy prawidłowo dotleniać ciało.A podczas muzykoterapii zanurzymy się w dźwiękach mis i gongów.

Podczas pikniku planowane są nie tylko dyskusje i prelekcje, ale również konkursy i warsztaty! Dla chętnych przygotowane zostaną materiały do wykonania “drzewa życia”. Będą to fascynujące zajęcia z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku, którym można dać nowe życie. Stare gąbki do kąpieli czy zużyte zmywaki znajdą zaskakujące zastosowanie.. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i dorosłych.

Na uczestników ekologicznego eventu czekają też inne atrakcje. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. O dobre humory dzieci zadbają animatorzy. Będzie można wykonać ekopocztówkę z wakacji, ulepić eko świat z plasteliny ułożyć memory XXL, zrobić wielkie bańki mydlane czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce.

Wydarzenie uświetni koncert zespołu “Vespa”.

To szczecińska kapela  która bez wątpienia zalicza się do pionierów gatunku ska w Polsce. Muzycy  pozostają rozkochani w jamajskich rytmach, ale nigdy nie stronili od mieszania ich ze swingiem, soulem, czy rock’n’rollem. Zespół powstał w roku 1995. Ma na swoim koncie pięć nagranych albumów. Znany jest  z porywających i energicznych występów, które są ciepło odbierane przez publiczność.

Plan Pikniku:

13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci

14:00 start warsztatów – pogadanka z edukatorem, pytania od publiczności

15:00 – koncert  zespołu Vespa

16:00 – koniec

Udział w evencie jest bezpłatny.

Po wydarzeniu w Goleniowie planowanych jest jeszcze osiem eko pikników. Odbędą się one  według następującego harmonogramu:

Miejscowość

Temat

Data
Czaplinek – Pol’and’Rock

Strefa Pomorze Zachodnie

Jestem Eko-bohaterem! 4 sierpnia 2023
Czaplinek – Pol’and’Rock

Strefa Pomorze Zachodnie

Murale Antysmogowe – ekologiczne podejście do malarstwa ulicznego 5 sierpnia 2023
Świdwin

Podzamcze

Rośliny wokół nas 12 sierpnia 2023
Pyrzyce

Park im. Błogosławionego Jana Pawła II

Skąd się bierze prąd? 27 sierpnia 2023
Golczewo

Stadion Iskra Golczewo

Dlaczego woda jest niezbędna do życia? 2 września 2023
Białogard

Park Orła Białego

Pszczoły są ważne! 17 września 2023
Szczecin

Zajazd Szmaragd

Dzień bez samochodu 24 września 2023
Police Less Waste i Zero Waste – co to takiego? 7 października 2023

„Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region.  Celem tego projektu jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Cykl eventów o tematyce ekologicznej połączonych z warsztatami ekologicznymi, realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pomorze Zachodnie zaprasza do wspólnej zabawy! Do zobaczenia na miejscu!

Dodatkowe pociągi na trasie Szczecin – Kołobrzeg

(red.)

Dodaj komentarz