Końcówka roku 2023 jest strategiczna jeśli chodzi o tzw. SKM-kę.

Rozwijając skrót, chodzi o Szczecińską Kolej Metropolitalną, której celem nadrzędnym jest jak najlepiej skomunikować ze Szczecinem takie miejskie aglomeracje jak Stargard, Gryfino, Goleniów oraz Police.

Szczecińska Kolej Metropolitalna to jeden z największych projektów kolejowych z dofinansowaniem unijnym na trasie Szczecin – Goleniów – Goleniów Lotnisko, który ma ruszyć już w dniu obowiązującego nowego rozkładu jazdy pociągów, czyli od 10 grudnia br. lub od 1 stycznia 2024r.

Pociąg w szczycie co pół godziny, poza – co godzinę 

Zdecydowanie najważniejszą informacją, z punktu widzenia podróżnych, jest kwestia częstotliwości połączeń. Jak informuje Biuro Prasowe województwa, w dni robocze pociągi w ramach SKM, mają kursować w szczycie co najmniej co 30 min., natomiast poza szczytem co godzinę.

Będzie wspólny bilet – rozmowy trwają

Kolejną dobrą wiadomością związaną z uruchomieniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej jest wprowadzeniem wspólnego biletu na komunikację strikte w mieście oraz kolejową.

Rozmowy trwają, gdyż każdej ze stron na tym bardzo zależy. Będzie to możliwość korzystania w ramach jednego biletu, nie tylko z połączenia kolejowego, ale również z komunikacji miejskiej w Szczecinie. Wszyscy interesariusze zgodni są co do tego, ze taki bilet powinien zacząć obowiązywać już w roku 2024 – mówi w rozmowie z nami burmistrz Tomasz Banach 

Od 11 czerwca nowy rozkład jazdy na kolei

(red.)

Dodaj komentarz