O godzinie 23:54 w dniu 07.01.2024, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty garażowej w Brzozowie, gm. Przybiernów.

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali pożar wiaty garażowej, wewnątrz której znajdowały się dwa ciągniki rolnicze, cztery samochody osobowe, przyczepa kempingowa i trak taśmowy do obróbki drewna. W wyniku intensywnego ognia, wiatę całkowicie objęto płomieniami. Obok wiaty znajdowały się dwa samochody ciężarowe, a w bliskiej odległości budynek mieszkalny.

Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia i oświetlenia miejsca zdarzenia, podania prądów wody w natarciu na pożar wiaty oraz prądów wody w obronie samochodów ciężarowych. Po skutecznym ugaszeniu ognia z wiaty wyniesiono trzy butle gazowe w celu schłodzenia.

Dalsze działania straży pożarnej skupiły się na dogaszaniu ognisk pożaru, a po ich zakończeniu zakończono akcję ratowniczą. W szczęśliwy sposób żaden z mieszkańców nie ucierpiał w wyniku pożaru.

 

W wyniku tego tragicznego zdarzenia doszczętnie spłonęły dwa ciągniki rolnicze, cztery samochody osobowe, przyczepa kempingowa, trak taśmowy do obróbki drewna oraz inne wyposażenie znajdujące się w wiacie, takie jak narzędzia i agregat prądotwórczy.

W akcji ratowniczej uczestniczyły zastępy straży pożarnej z różnych jednostek, w tym:

  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Goleniowie (JRG Goleniów)
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Przybiernowie (OSP Przybiernów)
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnogłowach (OSP Czarnogłowy)
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Łożnicy (OSP Łożnica)

Działania straży pożarnej były skoordynowane i profesjonalne, co pozwoliło na skuteczne zminimalizowanie szkód i zagrożeń wynikających z tego tragicznego zdarzenia. Wszystkim strażakom zaangażowanym w akcję należą się wyrazy uznania za ich odwagę i poświęcenie.

Zdjęcia: mł. bryg. Tomasz Dworecki

Na podstawie informacji  mł. asp. Dariusz Schacht https://www.facebook.com/straz.goleniow/

 

Andrzej Bugajski

 

 

Przybywa wody w Inie

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz