Uwaga Kierowcy ! Już od jutra utrudnienia na S3 wjazd na A6

Zmiany organizacji ruchu na węźle Klucz

Jutro rozpoczynamy wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na węźle drogowym Klucz w rejonie Szczecina. Prace zakończą się w środę, a ich efektem powinna być większa przepustowość łącznicy w stronę Gdańska/Świnoujścia węzła na skrzyżowaniu autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca wakacji.

Przed zbliżającym się długim weekendem zwęzimy pojazdy jadące drogą S3 od strony Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku wybrzeża będą mogły włączyć się bezpośrednio w prawy pas ruchu na autostradzie A6. Ta zmiana będzie również wymagała zawężenia jezdni autostrady A6 w stronę Gdańska, w obrębie węzła, do jednego pasa ruchu. Rozwiązanie to powinno ułatwić włączenie się pojazdom z drogi S3 do autostrady A6 w kierunku Świnoujście/Gdańsk.

 

 

Wprowadzone zmiany organizacji ruchu będą obowiązywały do zakończenia wakacji. To okres, w którym drogą S3 porusza się nawet trzykrotnie więcej pojazdów niż w pozostałych miesiącach. Będziemy też stale analizować wpływ wprowadzonej organizacji ruchu na przejezdność węzła i od tego zależą dalsze działania. Planujemy pod koniec czerwca wprowadzenie kolejnych zmian organizacji ruchu na węźle drogowym Szczecin Klucz, tak aby poprawić płynność podczas weekendowych kumulacji ruchu.

 

Informacja i foto : Mateusz Grzeszczuk

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

 

 

Inna podobna informacja

Już 25 czerwca pojedziemy tunelem pod Świną ?

 

 

 

 

Dodaj komentarz