Dość soczystą dyskusję na ostatniej Sesji Rady Powiatu – 26.01.2023r. – wywołali radni Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Guziak oraz Teresa Chodyko, pytając o nocne dyżury aptek w mieście Goleniów.

Mieszkańcy naszego miasta z wielką irytacją mówią o tym, że są takie dni, w których żadna z aptek w Goleniowie (a jest ich naprawdę mnogo) nie jest otwarta po godzinie 21:00.

W odpowiedzi udzielonej przez panią sekretarz powiatu – Annę Stępień-Buryszek usłyszeliśmy, że apteki nie są zainteresowane dyżurami nocnymi. Pani sekretarz wskazała również, iż harmonogram pracy aptek na terenie powiatu goleniowskiego jest skonstruowany tak jak można to było zrobić najlepiej. Dodała, że w Goleniowie momentami nie będzie apteki dyżurującej i najbliższa farmacja, z której potrzebujący będą mogli skorzystać, zlokalizowane będzie w Nowogardzie. 

Jeden z radnych powiedział, że mieszkańcy Goleniowa są niezadowoleni, na co uzyskał odpowiedz, że są niezadowoleni i będą niezadowoleni, ponieważ powiat nie ma wpływu na właścicieli aptek. 

Radny Paweł Gulbinowicz dodał, iż jego zdaniem powiat nie powinien w ogóle zajmować się harmonogramem aptek. W rozumieniu radnego cały proceder powinno zostawić się wolnemu rynkowi. Jeśli coś przedsiębiorcy się nie opłaca to się nie opłaca. 

W całej tej debacie na jaw wyszła sprawa dość istotna. Okazało się, że w Nowogardzie taki problem nie istnieje, ponieważ w tym mieście jest apteka która sama z siebie pracuje 24/h.

Dlaczego nie ma takiej w Goleniowie ?

My chcieliśmy całkowicie basen zamknąć

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz