22 latek oszukał na aukcji posiedzi za kratkami

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pośrednictwem portalu internetowego, tj. o czyny z art. 286 § 1 kk.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec podejrzanego, który w dniu 26 października 2021 r. wprowadził w błąd pokrzywdzonego co do zamiaru wywiązania się z zawartej za pośrednictwem portalu internetowego transakcji. Podejrzany umieścił bowiem na jednej z platform handlowych ofertę sprzedaży konsoli do gry, po czym po otrzymaniu pieniędzy za zakupiony produkt  nie wywiązał się z zawartej z kupującym umowy. Pokrzywdzony nie otrzymał ani zakupionego przedmiotu, ani zwrotu pieniędzy, tym samym został doprowadzony do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 2400 zł.

Podejrzany ( lat 22) był już karany sądownie, a aktualnie przebywa w Areszcie Śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności orzeczoną w innej sprawie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa na podstawie art. 286 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

Kolejny lubiący jeździć po pijanemu stanie przed sądem

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz