Krępsko zebrało około 22 tys. na misję w Kenii

Społeczność lokalna wsi Krępsko oraz pobliskich miejscowości, po raz kolejny, dnia 3 Maja, miała okazje do lokalnej integracji pod każdym jednym względem.

Święto Matki Bożej Królowej Polski, w kościele katolickim, obchodzone jest w dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej właśnie okazji przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku odbył się odpust parafialny, którego celem, jak powiedział ks. Paweł Płaczek – główny pomysłodawca – oprócz wymiaru duchowego była integracja lokalnej społeczności, budowa relacji, a także zbiórka funduszy na misję w Kenii.

 

Przyznać trzeba, iż impreza była prawdziwie imponująca, każdy z gości mógł poczuć domową atmosferę ciepła i serdeczności. Organizatorzy wzbili się na wyżyny i przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Można było skosztować pyszności na słodko oraz słono. Potupać w rytm wspaniałej muzyki, stanąć do licytacji, oraz spróbować szczęścia w loterii. Najmłodsi zaś mieli przyjemność poskakać na dmuchańach, sprawdzić jak jeździ się bryczką oraz uściskać przepiękne alpaki.

Został odśpiewany również hymn Polski, a nad głowami powiewała nasza piękna biało – czerwona.

Łączna kwota, która została zebrana podczas mszy oraz odpustu to ponad 22 tys. zł.

Uroczystości z okazji dnia Konstytucji 3go Maja w Goleniowie

(red.)

 

Dodaj komentarz