Uwaga kierowcy WZMOŻONY RUCH POJAZDÓW WOJSKOWYCH NA DROGACH!

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. Bronisława Kwiatkowskiego informuje: W najbliższym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych po drogach większości województw na terenie Polski. 2 maja br. żołnierze i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych RP oraz armii sojuszniczych rozpoczną przemieszczenie na ćwiczenie Anakonda 23.

Od niedzieli, 2 maja br., na drogach niemal całego kraju odbywał się będzie ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z rozpoczynającymi się ćwiczeniami, które zaplanowano zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach największego tegorocznego ćwiczenia z wojskami pk. Anakonda 23, od 2 do 26 maja br. po drogach większości województw na terenie Polski przemieszczać się będą żołnierze i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych RP oraz armii sojuszniczych.

Pamiętajmy!
Spotykając na drodze kolumnę wojskowych pojazdów, trzeba zachować szczególną ostrożność. Zabronione jest wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Bądź świadomy zagrożeń!

Nie publikuj informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk. Nie udostępniaj lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie, przedstawiające ważne obiekty wojskowe, instalacje i urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

 

 

 

 

Inny ciekawy artykuł

Protest wydawców i dziennikarzy. Media samorządowe niszczą lokalną demokrację

 

 

 

Dodaj komentarz