Umowa na budowę przedszkola wraz ze świetlicą wiejską w Kliniskach Wielkich została podpisana przez Burmistrz Gminy Goleniów oraz przedstawiciela firmy “EBUD”, a plac budowy odebrany.

Cała batalia związana z tą inwestycją trwa już od kilku lat. Początkowo przedsięwzięcie miało zamknąć się w kwocie 9 mln zł. Na dzień dzisiejszy koszty szacowane są grupo ponad 13 mln, a wykonawcę na zadanie inwestycyjne udało się wyłonić dopiero przy trzecim podejściu.

Mimo tak znaczącej podwyżki kosztów związanej z relacją zadania, nasi włodarze uznali, że należy dołożyć z komunalnego budżetu do tej potrzebnej inwestycji. Ponadto, chodziło również o wykorzystanie środków, które pozyskano z Polskiego Ładu, a które w razie odstąpienia od przedsięwzięcia trzeba byłoby zwrócić.

Budynek przedszkola to: 4 oddziały przedszkolne, pokój nauczycielski, pomieszczenie administracyjne, sala do zajęć gimnastycznych wraz z magazynkiem sportowym, sala terapeutyczna, kuchnia z zapleczem, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenia WC, kotłownia, świetlica, salka zajęć oraz szatnia.

Budynek będzie jednokonstrukcyjny, niepodpiwniczony, z praktycznie płaskim dachem.

Na cały obiekt wykonawca udzieli 6 lat rękojmi. Obiekt ma zostać oddany do użytku w roku 2024.

Kliniska praktycznie na mecie

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz