Będzie boisko, będzie przestrzeń do zabawy dla naszych dzieci, będzie wszystko to co zdołamy zrobić własnymi siłami – to słowa Pani Darii Świderskiej – Jastrzębskiej – koordynatorski działań mających na celu zagospodarować teren w parku przy ulicy Chopina w Goleniowie. 

Dziś, o godzinie 12:00 odbyło się robocze spotkanie lokalnej społeczności ulicy Chopina, mające na celu przedstawienie przez inicjatorów akcji “Boisko na Bronksie” – Pani Darii i Mateusza Jastrzębskich – całego planu działań, zmierzających do zagospodarowania przestrzeni po byłej strzelnicy, na potrzeby mieszkańców tej części miasta. 

Jak można było zauważyć organizatorzy przedsięwzięcia wraz z mieszkańcami podeszli do całej sprawy bardzo profesjonalnie. Teren na którym odbyło się zgromadzenie został solidnie wysprzątany, rozstawiony został pawilon, rozłożone krzesełka. Można było także zrobić sobie kawę lub herbatę, a także przekąsić małe co nieco. 

Najmłodsi natomiast mieli szansę zintegrować się poprzez tworzenie dzieł, na specjalnie dla nich przygotowanej planszy.

Organizatorzy, w sposób bardzo przystępny, przekazali społeczności czego tak naprawdę oczekują i wyraźnie podkreślili, iż akcja przede wszystkim ma wymiar “czynu społecznego“. Oczywiście marzą o tym, aby boisko miało charakter jak najbardziej zbliżony do profesjonalnego, jednakże jak to sami podkreślili nie wszystko naraz. 

Głównym zadaniem na teraz jest doprowadzenie, wspólnymi siłami, do uporządkowania oraz wyrównania terenu, tak aby w najbliższej przyszłości można była wpuścić tam naszą młodzież – mówi Pan Mateusz Jastrzębski – współpomysłodawca czynu. 

Na zebraniu obecni byli również Pan Zbigniew Łukaszewski – dyrektor CUS, radny Andrzej Różański, a także radny Mariusz Skakuj

Za dwa tygodnie tj. 1.04.2023r. planowane jest kolejne spotkanie. Tym razem o konkretach mieszkańcy będą rozmawiać z burmistrzem. 

Kim są “NIEDZIELNE CHŁOPAKI” ?

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz