Taurus powitał ‘Złotą Martynę”!

W niedzielnych finałach w Budvie w Czarnogórze Martyna Jancelewicz, walcząca w kategorii do 81 kilogramów, pokonała Rosjankę Albinę Kudinową i tym samym po raz trzeci z rzędu została MŁODZIEŻOWĄ MISTRZYNIĄ EUROPY w boksie!

Wczoraj przyjaciele zorganizowali Mistrzyni powitanie, aby wyrazić swoje wsparcie i podziękować jej za reprezentowanie naszego miasta na arenie europejskiej!

W imieniu władz naszej gminy, Martynę przywitał również Zastępca Burmistrza Tomasz Banach.

Martyna w 2018 została wicemistrzynią Europy juniorek w kategorii 80 kg. W roku 2019 zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w kategorii 81 kg. W 2021r. brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w tej samej kategorii (na tych zawodach po awansie bez walki do półfinału przegrała pierwszą walkę). W 2021 i 2022r. została młodzieżową mistrzynią Europy w kategorii 81 kg.

(red.)

Dwa medale jadą do Goleniowa

Dodaj komentarz