Wczoraj na FB goleniowskiej Policji ukazał się wpis o następującej treści:

 

“W ubiegły czwartek (26.05.2022r.), w ramach działań wojewódzkich “PIESZY i ROWER”🚶🚴 policjanci goleniowskiego ruchu drogowego ujawnili:
👉2️⃣2️⃣  pieszych którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów, w tym:
👉 2️⃣1️⃣ Osób, które przekroczyły jezdnie w miejscu niedozwolonym,
👉1️⃣ pieszego, który korzystał z telefonu wbrew obowiązującym przepisom,
👉2️⃣ kierujących którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu,
👉1️⃣1️⃣ rowerzystów poruszających się po chodniku
3️⃣ nietrzeźwych rowerzystów,
👆Przypominamy! Każdy użytkownik drogi, oprócz przywilejów posiada także obowiązki!”
Jak się wydaje po wielu latach trwania opisanych wyżej patologii i braku  reakcji organów, Goleniowska Policja zabłysła intelektem. Jako redakcja wielokrotnie pisaliśmy o tym, że piesi, rowerzyści, a teraz poruszający się na hulajnogach zachowują się na ulicach miasta jak bezpańskie i bezkarne istoty. Kontrole , mandaty jakoś do tej pory dopadały “zawsze winnych” kierowców. Dziwnym trafem nie zauważyli nasi “stróże prawa”,  że prędkość pojazdów w obrębie centrum miasta spadła poniżej 30 kilometrów na godzinę i nie chodzi tu o korki. Od dawna kierowcy pojazdów na goleniowskich drogach muszą mieć oczy dookoła,  aby nie spowodować wypadku lub kolizji z udziałem wcześniej wymienionych użytkowników ulic. Owszem zdarzają się kierowcy nie idealni i naruszający przepisy, lecz to jak się wydaje dzięki rozsądkowi kierowców miejsce na ulicy Przestrzennej zapełnia się wolniej.  Od wielu lat w mieście trwają kontrole trzeźwości kierujących ( i bardzo dobrze), co daje pozytywne wyniki , i nawet widać poprawę w tej kwestii gołym okiem.
Mamy nadzieję jako redakcja, że tym razem Policja weźmie sobie do serca cykliczne ” uczenie” pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg zasad przepisów drogowych.
A dlaczego Policja ma wychowywać i uczyć. A no dlatego, że zwracanie uwagi przez kierowców nazbyt często kończy się wyzwiskami w stosunku do Nich.
Jazda po chodnikach, przejeżdżanie po pasach ( a nie przeprowadzanie rowerów i hulajnóg), dzwonienie na pieszych poruszających się po chodnikach, wyzywanie pieszych przez cyklistów,. Nagminne wchodzenie na jezdnie  w miejscach niedozwolonych, raptowne wtargnięcia pieszych na pasy to tylko cześć patologii.
Nasze artykuły i wkładanie do głowy, że na drodze pieszy, rowerzysta i użytkownik hulajnóg  mają nikłe szanse na brak uszczerbku na zdrowiu w styczności z pojazdem jakoś nie docierają. Może mandaty pomogą,
skoro umysły szwankują ?
Andrzej Bugajski
https://goleniow.net/2022/05/27/goleniowska-drogowka-kasuje-piratow/

Dodaj komentarz