Ruszyło internetowe głosowanie w „Społeczniku”

Do 12 grudnia mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą wybierać w internetowym głosowaniu inicjatywy obywatelskie, które otrzymają dofinansowanie ze środków Programu Społecznik 2019-2021. Jedno działanie możne zdobyć nawet 10 tys. zł.

Do wyboru mamy łącznie 92 inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz powiatowym. Głosujemy na jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (głosować może mieszkaniec zamieszkujący dany powiat) oraz na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym.

Jedyną inicjatywą z naszego powiatu jest zgłoszona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Białuniu Inicjatywa która została opisana pod pozycją do głosowania o nr. 117/RIO/SPOŁ/2020

W treści można przeczytać :

 

PRZEDSZKOLAKI W KRAINIE BAJEK KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BIAŁUNIU
NIE JEST TAJEMNICĄ, ŻE :WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA”. TO CZEGO NASZE DZIECI NAUCZĄ SIĘ W PRZEDSZKOLU BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ JE PRZEZ CAŁE ŻYCIE, A PÓŹNIEJ, JUŻ W DOROSŁYM ŻYCIU PRZEKAŻĄ WSZELKIE POZYTYWNE DOŚWIADCZENIA POKOLENIOM. BAJKI POBUDZAJĄ WYOBRAŹNIĘ DZIECI, UCZĄ JĘZYKA ORAZ CO JEST DOBRE, A CO ZŁE, SĄ DOBRĄ UCIECZKĄ OD NUDY, PROFILAKTYKĄ DZIAŁAŃ ASPOŁECZNYCH…, TO KSIĄŻKA JEST NAJWIĘKSZĄ INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI.

Polecamy oddanie głosu , przypominamy pozycja nr 117

Głosowanie odbywa się przez stronę internetową: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

 

O tym, które inicjatywy obywatelskie otrzymają dofinansowanie decydują w internetowym głosowaniu mieszkańcy Pomorza Zachodniego, którzy najpóźniej w dniu zakończenia głosowania ukończą 16 rok życia. Aby głos był ważny, należy głosować, podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia, a także powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania oraz wyrazić niezbędne zgody. Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz.

 

Aby inicjatywy regionalne mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć:

  1. minimum 200 głosów na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu regionalnym,
  2. minimum 0,15% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2018r.) na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym.

 

Minimalna ilość głosów dla poszczególnych powiatów to:

białogardzki – 72, choszczeński – 73, drawski – 86, goleniowski – 124, gryficki – 91, gryfiński – 124, kamieński – 71, kołobrzeski – 120, koszaliński – 100, łobeski – 56, myśliborski – 100, policki – 119, pyrzycki – 60, sławieński – 85, stargardzki – 180, szczecinecki – 117, świdwiński – 71, wałecki – 80, Koszalin – 161, Szczecin – 200, Świnoujście – 62.

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na:

  • stronie internetowej operatora www.karrsa.pl w zakładce „Społecznik”;
  • na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w zakładce „Program Społecznik”;
  • na profilu Programu Społecznik w mediach społecznościowych.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 10 stycznia 2020 r. Zwycięskie inicjatywy będą realizowane od 1 lutego do 31 lipca 2020 roku.

 

Program Społecznik na lata 2019-2021 jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Dodaj komentarz