Kierowca pod wpływem narkotyków stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychotropowych i środków odurzających, który posiadał również w miejscu zamieszkania narkotyki, tj. o czyny z art. 178a § 1 k.k. i art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 21 stycznia 2022 r. w Nowogardzie przy ul. Wojska Polskiego znajdując się pod wpływem działania substancji psychotropowej oraz środka odurzającego prowadził pojazd osobowy na drodze publicznej.

Ponadto w tym samym dniu funkcjonariusze Policji ujawnili w miejscu jego zamieszkania środek odurzający w postaci marihuany, a także substancję psychotropową w postaci amfetaminy.

Mężczyzna nie był uprzednio karany sądownie.

Na mieniu tego podejrzanego prokurator zastosował zabezpieczenie majątkowe.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia do lat 3.

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Poprzedni artykuł

Bokser z sąsiedztwa stanie przed sądem

Dodaj komentarz