Ubiegły weekend dla goleniowskich policjantów był czasem intensywnej pracy. Podczas długiego majowego weekendu mundurowi ujawnili dziewięciu nietrzeźwych kierujących.

Podczas tegorocznej majówki, na szczęście obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych. Goleniowscy policjanci nie narzekali jednak na brak pracy. Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko podczas samego majowego weekendu mundurowi zatrzymali aż dziewięciu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego .

Pierwszego, nietrzeźwego kierowcę policjanci ujawnili już w czwartkowy wieczór. 67-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego zasiadł za kierownice swojego auta pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów i dodatkowo był pod wpływem alkoholu. Badanie na trzeźwość wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie. W tej dziedzinie niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który na przejażdżkę rowerem wybrał się mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez przybiernowskich policjantów w niedziele wieczorem. 29-letni rowerzysta wybrał się na przejażdżkę mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ponad to mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Podczas majówki na drogach powiatu goleniowskiego doszło do czterech niegroźnych kolizji. Przypominamy, że wszyscy kierujący, którzy wsiadają za kierownice po spożyciu alkoholu będą rozliczani z całą surowości. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Apelujemy także do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących. Pamiętać należy, że nietrzeźwy rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Piłeś nie wsiadaj za kierownicę, nawet roweru! Szanuj życie swoje i innych! Bądź świadomym uczestnikiem ruchu drogowego!

 

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz