Sprawca przemocy w rodzinie stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad członkami rodziny, poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur w trakcie których ubliżał im słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne, groził pozbawienia życia oraz stosował przemoc fizyczną, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad wspólnie zamieszkującymi z nim rodzicami i bratem. Mężczyzna (l. 37) w okresie od 2016 r. do 22 listopada 2021 r. w Nowogardzie, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wielokrotnie kierował pod adresem matki, ojczyma i brata obrażające ich wulgarne słowa oraz groźby pozbawienia życia. Nadto mężczyzna rzucał w nich przedmiotami codziennego użytku, a wobec matki i ojczyma stosował przemoc fizyczną. Popychał matkę, a ojczyma bił i opluwał grożąc  pozbawieniem życia.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 37) nie był w przeszłości karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 207 § 1  kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 do lat 5.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

Handlował amfą, stanie przed sądem

 

 

Foto Kat J z Unsplash

Dodaj komentarz