W piątek 20 maja w ogrodzie Hotelu JF Duet w Goleniowie odbyło się zamknięte spotkanie aktywu regionalnego Platformy Obywatelskiej RP z przewodniczącym tejże partii Donaldem Tuskiem. W spotkaniu przy grillu i piwku uczestniczyło około 150 działaczy regionalnych w tym zajmujących eksponowane stanowiska oraz posłowie i senatorowie.

Pojawili się między innymi  senator Magdalena Kochan, poseł Artur Łącki, poseł Sławomir Nitras i poseł Grzegorz Napieralski, poseł Magdalena Filiks, poseł Jan Grabiec, poseł Marcin Kierwiński europoseł Bartosz Arłukowicz i inni. Z oficjeli miejscowych pojawił się starosta goleniowski Tomasz Stanisławski, skarbnik powiatu  Zbigniew Mazur, burmistrz gminy Goleniów  Robert Krupowicz wraz z zastępcą Anitą Jurewicz, radni Czerwiński Krzysztof, Wojciech Łebiński. Ze Stepnicy burmistrz Andrzej Wyganowski.  Z regionu widzieliśmy  marszałka Olgierda Geblewicza, Paweła Bartoszewskiego oraz wielu innych działaczy PO, w tym samorządowców.

Nie pozwolono dziennikarzom, którzy przybyli na to spotkanie zadać pytań Przewodniczącemu, oraz wyproszono z udziału w spotkaniu. Dla mnie sprawa jest jasna,  spotkanie miało za zadanie jeden cel : Konsolidacja aparatu partyjnego w związku ze zbliżającymi się w przyszłym roku wyborami. Oczywiste chyba jest, że organizacja już kilku spotkań z Donaldem Tuskiem w Goleniowie za zamkniętymi drzwiami bez udziału mieszkańców i dziennikarzy , raczej nie przysporzy tej partii wyborców. 

Aż ciśnie mi się na myśl, że ten Titanic tonie i jak w piosence Lady Pank:

“Zostawcie Titanica!
Nie wyciągajcie go!
Tam ciągle gra muzyka
A oni w tańcu śnią

Niezatapialnie śnią
Nieosiągalnie śnią
Nieosiągalny, niezatapialny sen”

Właśnie, a przebudzenie może być tragiczne. Chyba, że ktoś się opamięta i wcześniej opuści ten okręt, mimo braku szalup i tratw ratunkowych.

Andrzej Bugajski

 

Inny ciekawy materiał

 

Dodaj komentarz