Nader długa – bo trwająca ponad 9 godzin – Sesja Rady Miejskiej, która odbyła się 30.03. 2022, kompletnie niczego nie wniosła do rzeczywistości.

Nie przyjęto żadnej znaczącej uchwały, nie rozpatrzono żadnej skargi. Było za to mnóstwo paplaniny, przepychanek słownych, udowadniania kto jest najmądrzejszy i przerzucania odpowiedzialności jeden na drugiego.

Co jest nie tak z tymi ludźmi w radzie, pytamy ? Nie pojawiają się na komisjach, nie współpracują, nie przychodzą na spotkania, które burmistrzowie organizują dla nich i na ich wniosek, po to aby przepracować krok po kroku ważne kwestie. Na sesjach za to mają dużo do powiedzenia – nie koniecznie rzeczowo, mądrze i na temat.

Mamy nieodparte wrażenie, że niektórzy z naszych radnych myślą, iż cała robota na rzecz społeczeństwa polega na zarezerwowaniu sobie w grafiku jednego dnia roboczego, na posiedzenie sesji rady miejskiej, podpisanie listy obecności, pobranie diety, a reszta zrobi się sama.

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości jak pracuje rada, a raczej jak nie pracuje zachęcamy do obejrzenia XLVI sesja w dniu 30 marca 2022 r. 

Ostrzegamy, całość projekcji to 9 h 14 s, warto więc stopniować napięcie i podzielić całość na odcinki.

Mieszkańcy Metalowej zapłacą zero ?

(red.)

Dodaj komentarz