Na Gminnym Portalu można obejrzeć propagandowy filmik, w którym zarówno Pani Burmistrz – Anita Jurewicz jak i Pani Dyrektor Wydziału Edukacji – Ewa Radanowicz – promują wydarzenie pod nazwą: ” W tym szaleństwie jest metoda”.

Należałoby zastanowić się, czy naszej gminie taki cyrk jest potrzebny ? Czy zamiast “świrować przed kamerą” nie usiąść do stołu z nauczycielami i zapytać; czy praca w placówkach oświatowych w Gminie Goleniów jest dla nich satysfakcjonująca ? Czy są godnie wynagradzani ? Czy mają zapewnione wszelkie narzędzia dydaktyczne, materiały papiernicze czy higieniczne do pracy ?

Naszym zdaniem aby poprawić efektywność edukacji, Gmina powinna sięgnąć do genezy, a więc do tych którzy tą edukację tworzą.

Przypomnimy obu Paniom, iż edukacji nie tworzy się zza biurka, nie tworzy się ze swoich wyimaginowanych aspiracji i chęci zaistnienia.

Dobrą edukację tworzy się w ramię w ramię z szeregowymi, dobrze wynagradzanymi, szanowanymi nauczycielami.

Nikt tego nie powie głośno – bo wiemy jak jest, ale w kuluarach słychać jedynie głosy krytyki w stosunku do populistycznych koncepcji nowych Pań odpowiedzialnych za edukację w Gminie Goleniów. Najbardziej podobało mi się podsumowanie mojej koleżanki po fachu: ” … no przyjdą, zarekomendują realizację jakiś kolejnych bzdur, dyrektorzy to łykną – wiadomo dlaczego, a my jak zawsze będziemy harować i spinać się, po to aby Panie przypięły sobie gwiazdki na pagony, a  Burmistrz i Pani Radanowicz odebrała nagrodę za innowację … ” – komentuje jeden z nauczycieli.

Mamy jeszcze ciekawszą informację, z którą pragniemy się z Państwem podzielić. Niestety, jak podaje OKE w Poznaniu  osiągnięcia uczniów szkoły w Radowie Małym – szkoły, którą do niedawna kierowała Pani Radanowicz – są bardzo słabe, wręcz żenujące,  jeśli wziąć pod uwagę wynik egzaminu po klasie ósmej uczniów w/w szkoły, w roku szkolnym 2020/21.

Jeśli takimi metodami jak w Radowie Małym, ma Pani Dyrektor zamiar karmić umysły nauczycieli, a  co za tym idzie rodziców oraz uczniów naszej Gminy, to bardzo Pani dziękujemy.

(red.)

 

Dodaj komentarz