Alert – trzeciego najwyższego stopnia

Do mieszkańców Pomorza Zachodniego dziś ponownie zostały wysłane informacje tekstowe o zagrożeniu silnym wiatrem. Ostatnie wietrzne dni dały się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Strażacy byli wzywania wielokrotnie do pomocy przy usuwaniu skutków wichury tak samo jako pracownicy firm energetycznych oraz komunalnych.
Pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich w piątek dostarczali wodę beczkowozami m.in w Powiecie Gryfińskim. – To kolejny dzień wytężonej pracy dla pracowników Wodociągów Zachodniopomorskich. Z powodu braku prądu dostarczamy wodę beczkowozami oraz podłączane są agregaty prądotwórcze do zapewnienia pracy wody i oczyszczalni ścieków. Słowa uznania dla wszystkich pracowników służb, które muszą pracować w tych warunkach – mówi Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich.
Ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia zostały wydane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Pierwsze mówi o możliwości wystąpienia silnego wiatru na terenie powiatów: choszczeńskiego, drawskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego oraz Szczecina. Przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami możliwe będą burze. Ostrzeżenie obowiązuje od  piątku (18 lutego) od godz. 20 do soboty do godz. 18.
Drugie ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w tym samym terminie i obejmuje teren powiatów: białogardzkiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz Koszalina i Świnoujścia. Tu przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 60 km/h, w porywach aż do 130 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami także możliwe będą burze.
Wodociągi Zachodniopomorskie dostarczają wodę dla prawie pół miliona mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego.

Wodociągi Zachodniopomorskie informują

(red.)

Dodaj komentarz