W dniu dzisiejszym tj. 12-01-2022 r. na stronie BIP Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie zostało zamieszczone OBWIESZCZENIE o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn “EKSPLOATACJA instalacji DO PRZETWARZANIA ODPADÓW – rozdrabniacza” na wyznaczonej części działki nr 1172/28 w obrębie geodezyjnym Modrzewie.

Czytając to obwieszczenie zachodzimy w głowę . O jakie odpady chodzi? Komunalne, opakowaniowe, poprodukcyjne, a może odpady z rolnictwa, sadownictwa i leśnictwa? Jaki rodzaj odpadów będzie zwożony do rozdrobnienia? Plastik, guma, gabaryty, bio, zmieszane?
Burmistrz jest piekielnie lakoniczny w informowaniu społeczności lokalnej i dlatego z treści Obwieszczenia wiadomo tylko tyle, że w Domastryjewie ma być eksploatowana instalacja do przetwarzania odpadów w postaci rozdrabniacza. Dlaczego w takiej formie, czyżby było coś do ukrycia?


Zdjęcie z lokalizacją działki

Niestety w Naszej Gminie nie ma zwyczaju udostępniania, jako załącznika do Obwieszczenia, Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia. Przyjęło się za to, w dobie pandemii oraz powszechnym dostępie do Internetu, zamieszczanie informacji następującej treści:

” Z uwagi na zagrożenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem (COVID-19), w trosce o zdrowie Państwa i pracowników UGiM, z treścią decyzji można zapoznać się PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UZGODNIENIU od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 tel. 91 46 98 234 “.

– Czyli bardzo fajny wykręt.

W załączeniu treść Obwieszczenia

(red.)

grafika www.goleniow.e-mapa.net

Podobny artykuł

Mury pną się do góry, a zezwoleń brak

Dodaj komentarz