Siedem zidentyfikowanych, działa jedna jedyna

Dziś postanowiliśmy przejść się po naszym zacnym mieście w poszukiwaniu wody. W zaistniałej sytuacji wszyscy dość poważnie zastanawiają się, skąd pozyskają wodę zdatną do picia jeśli w przeróżnych, różnistych okolicznościach Goleniów zostanie pozbawiony prądu na dłuższy czas.

Pompa ręczna ul. Konstytucji 3 Maja koło Biblioteki Miejskiej
Pompa ręczna przy ul. W. Polskiego – na prywatnej posesji, zagrodzona płotem.
Pompa ręczna przy ul. Akacjowej.
Pompa ręczna przy ul. Konstytucji 3 Maja – koło Żabki
Pompa ręczna przy ul. Mickiewicza – obok dworku.
Pompa ręczna przy ul. Konstytucji 3 Maja – obok bloku Kościuszki 1.
Pompa ręczna Zielona Droga.

Jak powszechnie wiadomo woda jest w kranie. Wiadomo również, iż do tego kranu jakoś się dostaje, jak ? Wodociągiem. Jak działa wodociąg ?  Oczywiście na prąd. Podsumowanie, nie ma dłuższy czas prądu w kranie brakuje wody.

Na mieście zainstalowane są hydranty. Hydrant to urządzenie, które umożliwia bezpośredni pobór wody z głównych przewodów sieci wodociągowej. Jak działa hydrant ? Rzecz jasna na prąd. Podsumowanie, nie ma prądu, nie ma wody w hydrancie.

W tym momencie pojawie się bardzo zasadne pytanie; skąd czerpać wodę pitną w razie dłuższej awarii prądu ?

Otóż, istnieje coś takiego jak ręczna pompa do wody, która nie jest napędzana niczym innym jak siłą człowieka. Poprzez ręczne pompowanie, woda czerpana jest z głębin ziemi.  Takich pomp na terenie miasta zliczyliśmy siedem. Są one na ulicy: Konstytucji 3 Maja – 3 sztuki, Wojska Polskiego – 1 sztuka, Mickiewicza – 1 sztuka, Akacjowej – 1 sztuka, Zielona Droga – 1 sztuka.

Wydawać by się mogło, że siedem sztuk to sporawo. Niestety, ku naszemu zdziwieniu na chwilę obecną działa tylko jedna jedyna, usytułowana na Zielonej Drodze.

(red,)

Dodaj komentarz