19 stycznia umieściliśmy na naszym portalu informację o uruchomieniu przez parafie dekanatu Goleniów zbiórki środków na żywność dla dzieci.

 W dekanacie Goleniów są trzy maryjne Parafie: w Krępsku, w Goleniowie i Mostach. W tym roku te goleniowskie parafie wspólnie wsparły finansowo zakup żywności dla najuboższego regionu Kenii – obszar Kipsing, gdzie Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska od 5 lat wspiera lokalną społeczność w edukacji, leczeniu i dożywianiu. To jest dar naszego serca – jak mówił ks. Kanonik Janusz Skałeckina zakup fasoli, ryżu i kukurydzy.

Zorganizowano zrzutkę poprzez portal zrzutka.pl i zebrano łącznie ponad 30 tys zł z planowanej i potrzebnej kwoty 6 tys., a więc ponad 500% więcej.  Dzięki tej kwocie już dokonano zakupów na kwotę 967.000 szylingów kenijskich! Co pozwala zapewnić żywność i zakupić tam na miejscu kilka ton żywności dla dzieci uczących się w katolickiej szkole w Kipsing.

Ks. Paweł Płaczek organizator zbiórki na swoim FB pisze następująco :  

Zakupy zrobione… Dziękujemy wszystkim za wsparcie tego pięknego projektu. Jutro przyjedzie transport, który zabierze setki worków: kukurydzy, fasoli, ryżu, mąki, cukru i soli. Będzie też olej i warzywa. To starczy na cały rok dla Kipsing…  Dla dzieci i misjonarzy z Kipsing to prawdziwy cud
Mam też jeszcze bardzo dobrą wiadomość – Fundacja ORLEN przyznała nam 50 tys. zł na cele misyjne
To będzie bardzo dobry rok szkolny dla Kipsing, Matiri i Caritas Isiolo. Projekt „Adopcja na odległość” dla setek dzieci w Kenii, Katolicki Dom Polski w Isiolo.

Dzieci (przyp. redakcji) mają łzy w oczach. Sam jestem bardzo wzruszony. Dziękuje jeszcze raz”

 

Zakupy żywności dar Goleniowian

 

W imieniu organizatorów dziękujemy darczyńcom

Serdeczne Bóg zapłać.

 

Andrzej Bugajski

 

 

Wcześniejsza informacja na temat zbiórki

Parafie dekanatu Goleniów wsparły misje w Kipsing w Kenii

Dodaj komentarz