Dnia 27.07.2022r. na posiedzeniu Rady Miejskiej, pani Radna Danuta Faryniarz wyartykułowała wniosek z prośbą zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na placu zabaw przy ul. Szkolnej 39. W odpowiedzi, w największym skrócie, przeczytać można, iż zdaniem Pani Jurewicz oraz Pana Banach wszystko jest w porządku.

Odpowiedź Burmistrzów z powodzeniem można nazwać wielką kpiną, gdyż każdy kto korzysta, nie tylko z placu zabaw na Zespole Boisk, ale również innych którymi zarządza Gmina Goleniów widzi, że ich stan pozostawia wiele do życzenia i absolutnie nie pokrywa się ze słowami T. Banacha oraz A. Jurewicz.

-W nawiązaniu do odpowiedzi w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa na placu zabaw znajdującym się na Zespole Boisk Szkolna 39 – czytamy w piśmie Radnej Faryniarz  – uprzejmie informuję, iż treści zawarte w niej zawarte nie mają pokrycia w rzeczywistości. Znajdujące się na terenie placu zabaw nieliczne elementy infrastruktury zaliczanej do zabawkowej oraz miejsce, w którym się one rozmieszczone, pozostawiają wiele do życzenia. Dla przykładu:

  • na szczycie zjeżdżalni, pod żabą, znajduje się połamany plastikowy element, stanowiący potencjalne zagrożenie dla dzieci.
  • od dłuższego czasu siedzisko jednej z huśtawek jest urwane i wisi na łańcuchu,
  • pod huśtawkami nie ma piasku lub mat amortyzujących upadek,
  • piasek przy zjeżdżalni jest brudny,
  • brudne jest całe otoczenie placu, na którym walają się śmieci, potłuczone szkło, niedopałki od papierosów, plastikowe butelki,
  • wszystkie elementy zjeżdżalni są pokryte napisami, które są nieprzyzwoite i wulgarne,
  • zanieczyszczona farbą jest tablica “Zasady korzystania z placu zabaw Szkolna 39”,
  • obskurne trzy ławki, z których dawno złuszcza się farba,
  • pod ławkami są głębokie ubytki ziemi i wystają betonowe elementy mocujące,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie z ławką ustawiony jest betonowy kosz, w którym znajduje się znaczna ilość dawno nieusuwanych, gnijących odpadów i śmieci.

Ponadto, zważywszy na zapewnienia odnośnie cotygodniowych kontroli wszystkich, gminnych placów zabaw, Radna Faryniarz wytyka szereg usterek na placach przy ul. Puszkina, Plantach, czy Parku 750 – lecia.

Zdaniem D. Faryniarz przeprowadzane oględziny i kontrole nie spełniają swojej powinności w odpowiedni sposób. Zapewne formalnie zapewniają zarządcy spokój wynikający z posiadania prawem wymagającego dokumentu, ale nie przynoszą oczekiwanych efektów.

-Wyrażam niezadowolenie z odpowiedzi na mój wniosek. Uważam za kompromitujące i lekceważące potwierdzenie własnym podpisem nieprawdy przez panią wiceburmistrz A. Jurewicz, a wcześniej przez wiceburmistrza T. Banacha w sprawie placu zabaw przy ul. Szkolnej 39. Dodam, że niewielkiego wysiłku, ze strony Burmistrzów, wymagałoby osobiste zlustrowanie bodaj jednego placu zabaw np. znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie UGiM, co pozwalałoby uniknąć udzielania wypowiedzi nieadekwatnych do rzeczywistości – pisze D. Faryniarz.

Burmistrz Jurewicz poświadczyła nieprawdę ?

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz