Nie wrzucaj śmieci do rzeczki. Czyli dzieci same podejmują działania

 „Nasza rzeka Wierzbak jest zanieczyszczona, możemy temu zaradzić!” czy „Nie wrzucaj śmieci do rzeczki! Chrońmy przyrodę” Ręcznie wykonane plakaty tej treści umieszczone zostały w parku Przygodna na Gumieńcach.

Rzeka Wierzbak administrowana jest przez Wody Polskie i przyznajemy rację autorce lub autorowi plakatu – walczymy z zanieczyszczeniami tego cieku, który jest regularnie zaśmiecany przez mieszkańców i działkowiczów. – Chcemy odnaleźć autora plakatów i nagrodzić. To wspaniała postawa udowadniająca, że młode pokolenie jest coraz wrażliwsze na konieczność ochrony środowiska – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

   Chcemy odnaleźć autora lub autorkę apelu o to, by nie zanieczyszczać rzeki Wierzbak. Otrzyma ona od Wód Polskich dyplom z podziękowaniami oraz specjalną nagrodę.  – Ten plakat, a właściwie rysunek z apelem dziecka jest poruszający. To wspaniała praca pokazująca, że są dzieci i ich rodzice wrażliwi na to, co się dzieje dookoła nas. Wierzbak jest bardzo zanieczyszczony. Wiele pracujemy nad tym, by pilnować czystości w tym cieku, ale co chwilę dochodzi do zanieczyszczeń np. materiałami budowlanymi, komunalnymi czy nawet meblami i sprzętem RTV AGD. Czy apel dziecięcy podziała? Mamy nadzieję! Bardzo chciałbym poznać autora apelu i jego rodziców i wyróżnić ich za społeczną wrażliwość – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

   – Prowadzimy zajęcia z edukacji wodnej w szczecińskich przedszkolach i podstawówkach. Ten rysunkowy apel jest ich kwintesencją. Dbajmy o środowisko, dbajmy o wodę, zwracajmy uwagę na to, co się dzieje dookoła nas – dodaje.  – W minionym tygodniu dokonaliśmy odmulenia cieku Bukowa na odcinku ujścia Wierzbaka, a w najbliższym czasie odbędzie się kompleksowe koszenie skarp cieku.

  Bardzo prosimy autora plakatu o kontakt z wydziałem Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie. Michał Kaczmarek – 694 130 979 lub adresem mailowym michal.kaczmarek@wody.gov.pl

(red.)

Dodaj komentarz