Na nic zdały się letnie rozmowy Radnego Kuszyńskiego oraz komitetu mieszkańców w sprawie budowy chodników w miejscowości Kliniska Wielkie, Rurzyca oraz Pucice.

Certyfikowane oleje CBD Full Spektrum – Konopny Listek Goleniów ul. J. Matejki 3b

Inwestycja oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców tych miejscowości nie była dla Burmistrza Krupowicza priorytetowa. Wielka szkoda ponieważ akurat tu wymagana jest pilna interwencja. O ile sezon zimowy należy do spokojnych, tak sezon wiosenno – letni jest koszmarem.

Radny Kuszyński w imieniu mieszańców dwa razy prosił Pana Burmistrza o spotkanie w tej sprawie. Dwa razy niestety wyborcy dostali kosza.

W zamian za to, za ich plecami, 1 grudnia miało miejsce spotkanie Pana Burmistrza Banacha jedynie z sołtysami wspominanych miejscowości. Na spotkaniu jak czytamy w piśmie – SG.0003.27.2021.AS – przedstawiciele sołectw określili priorytety dotyczące ewentualnego harmonogramu realizacji powyższego zadania – chodzi zapewne o zadanie pt:” budowa chodników w/w miejscowościach “.

Niestety po rozmowie z uczestnikami spotkania wiemy, iż nie ustalono nic konkretnego, nie wyznaczono również absolutnie żadnych priorytetów co do realizacji zadań inwestycyjnych na terenach wiejskich miejscowości Kliniska, Rurzyca, Pucice, Czarna Łąka, Załom.

Oznacza to, że mieszkańcy mimo realnego zagrożenia zdrowia i życia pozostawieni zostali bez perspektyw. W budżecie na 2022r. nie przewidziano finansowania tej inwestycji.

Jaki będzie kolejny krok ? – zapytaliśmy Pana Kuszyńskiego

Nie odpuścimy, nie ma mowy. Ponieważ nikt z nami nie chce podjąć rozmów postanowiliśmy, że jedynym skutecznym sposobem zwrócenia uwagi na problem będą cykliczne blokady dróg od maja do końca sierpnia w najbliższym sezonie.

Szanowni Państwo zapowiada się ciekawie …

(red.)

Dodaj komentarz