W dniu dzisiejszym próbowałem skontaktować się telefonicznie z Lotniskiem Szczecin-Goleniów, korzystając z jedynego udostępnionego numeru telefonu 703 20 20 02 zamieszczonego na oficjalnej stronie airport.com.pl.

Moje zdziwienie było ogromne, kiedy po wybiciu tego numeru usłyszałem, że taki numer telefonu nie istnieje. Postanowiłem więc spróbować innego numeru i rozpocząłem poszukiwania na stronie internetowej, zwłaszcza w zakładce BIP. Próby takowe ponowiłem wielokrotnie, z takim samym skutkiem.

Klikając na zakładkę BIP czyli Biuletyn Informacji Publicznej (BIP), miałem nadzieję na znalezienie informacji związanych z numerem telefonu czy strukturą zarządzania lotniskiem. Jednakże, zaskoczeniem okazało się, że ta zakładka, pomimo swojej nazwy, nie zawierała żadnych istotnych informacji publicznych. Brakowało tam nie tylko danych o strukturze właścicielskiej czy zarządzie, ale także jakichkolwiek informacji wymaganych przez polskie prawo.

Właściwy numer telefonu, który podano jako kontaktowy (+48 91 481 76 10), okazał się być nieaktywny, przekierowujący na w/w  nieistniejący numer. Cała sytuacja skłania do refleksji nad transparentnością i dostępnością informacji publicznej. Brak przejrzystości w strukturze i zarządzaniu portem lotniczym Szczecin-Goleniów, a także trudności w skontaktowaniu się z odpowiednimi osobami, nie pozostawiają dobrego wrażenia. Obywatele powinni mieć dostęp do istotnych danych, aby móc śledzić działania spółki państwowej. Nie mówiąc o tym, że potencjalni partnerzy oraz inwestorzy również będą walić głową w mur , ot mamy XXI w.

 

Andrzej Bugajski

 

 

Inny ciekawy artykuł

 

Krzysztof Sypień decyzją Wojewody odwołany

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz