Wybierali pasażera, kolejno ubijali lub  dosypywali środków usypiających i okradali. Zastraszali funkcjonariuszy ochrony kolei i konduktorów, którzy próbowali zatrzymać ten chory proceder. Są kolejne zatrzymania członków gangu, który działał w pociągach dalekobieżnych.

“Pociągowa mafia” prowadziła swoje działania w pociągach relacji Świnoujście – Przemyśl – pociąg „Przemyślanin”, Świnoujście – Warszawa – pociąg „Uznam”, Zielona Góra – Warszawa – pociąg „Zielonogórzanin”.

Z przekazanym nam informacji wynika, iż śledztwo w/w sprawie prowadzone jest przez podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

W ostatnim czasie zostały zatrzymane trzy kolejne osoby, które zdaniem służby były czynnymi działaczami grupy działającej na szkodę pasażerów. Dwie osoby to mieszkańcy woj. śląskiego natomiast jedna pochodzi z woj. mazowieckiego. Są to już kolejne zatrzymania w tej sprawie. Do pierwszych doszło w październiku 2021 roku, kiedy zatrzymano 7 osób, natomiast do kolejnego w marcu 2022 roku, kiedy zatrzymano 13 osób.

Przyznaję, że łamałem przepisy

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz