Klub Sportowy Orzeł Łożnica został założony w 1946 roku przez powojennych mieszkańców Łożnicy i okolic. Przez ponad 75 lat klub stał się chlubą i wizytówką małej miejscowości jaką jest Łożnica. Integrując lokalna społeczność, tworząc warunki do uprawiania sportu, zapewniając rozrywkę i wiele emocji piłkarskich.

Orzeł zarządzany jest przez miejscowych pasjonatów piłki, a trzon drużyny stanowią zawodnicy związani z klubem od wielu lat. Prezesem klubu jest Dariusz Wolański, który związany jest z Orłem przez większość swojego życia, a funkcję Prezesa pełni od niespełna 20 lat. Śmiało można powiedzieć, że jest legendą Klubu.

Warto wspomnieć o Bogusławie Żóralskim, który przez wiele lat był zawodnikiem, następnie trenerem Orła, a także współtwórcą sukcesów ostatnich lat. Obecnie asystent trenera i działacz klubu.

Dynamiczny rozwój Orła w ostatnich miesiącach to w dużej mierze zasługa kierownika klubu Pawła Nowakowskiego oraz zawodnika Dominika Nowaka, twórców projektu Rodzina Orła.

Konkretna, spójna wizja rozwoju połączona ze świeżością w zarządzaniu przynosi pozytywne rezultaty. Funkcję grającego trenera pełni Wojciech Borek i to głównie jego zasługą jest sportowa forma drużyny.

KS Orzeł Łożnica w rozgrywkach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. W sezonie 2021/2022 zdobył mistrzostwo A-klasy, awansując do Klasy Okręgowej. W obecnym sezonie 2022/2023 jako beniaminek Klasy Okręgowej Orzeł jest rewelacją rozgrywek zajmując 5 miejsce w tabeli. Na przestrzeni ostatnich lat klub mocno rozwinął się na płaszczyźnie sportowej i infrastrukturalnej.

Większość prac wykonywanych jest prze członków drużyny, pozwala to na jeszcze większą integrację i zżycie z KS Orzeł Łożnica.

Od lipca bieżącego roku klub wystartował z projektem Rodzina Orła, którego celem jest rozwój klubu na płaszczyźnie sportowej, infrastrukturalnej i wizerunkowej. Idea projektu to nawiązanie trwałych więzi z lokalnymi, małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz wzajemna owocna współpraca. Projekt od samego początku spotkał się z pozytywnym odbiorem w środowisku Orła i zaowocował wieloma oficjalnymi partnerstwami.

Bardzo się cieszymy, że jako zespół ludzi możemy dołączyć do tak wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest Rodzina Orła.

XXXIV Goleniowska Mila Niepodległości

(red.)

Dodaj komentarz