Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków, tj. o czyn  z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 14 maja 2021r. funkcjonariusze Policji, na podstawie posiadanych informacji, dokonali przeszukania pojazdu, którym przemieszczała się podejrzana  wspólnie  z kolegą. W trakcie tej czynności, pod fotelem podejrzanej ujawnili woreczek foliowy z zawartością amfetaminy w ilości 96 g.

Kobieta została zatrzymana, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niej tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

W toku śledztwa, na podstawie uzyskanej opinii chemiczno-toksykologicznej ustalono, że zabezpieczony u podejrzanej środek odurzający wystarczał na przygotowani od 96 do 192 działek handlowych amfetaminy.  

Podejrzana (lat 31) nie była w przeszłości karana sądownie. W toku śledztwa przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień jak również odpowiedzi na pytania.

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

Dodaj komentarz