Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała, tj. o czyn z art. 177§2 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, iż w dniu 24 sierpnia 2020r. podejrzany, kierując pojazdem ciężarowym marki Mercedes, na ul. Prostej w Łozienicy, nie zachował szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu i wykonał manewr skrętu w lewo, czym wymusił pierwszeństwo przejazdu na wykonującym manewr wyprzedzania kolumny pojazdów pokrzywdzonym motocykliście, wskutek czego doszło do zderzenia pojazdów.

                     W wyniku zdarzenia motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała w postaci m.in. wieloodłamowego złamania żeber, wieloodłamowego złamania łopatki, stłuczenia płuc, złamania obu kości udowych, które to obrażenia doprowadziły u pokrzywdzonego do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz ciężkiej choroby długotrwałej.

                     Podejrzany (l. 57) nie był dotychczas karany sądownie, a w toku postępowania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

                     Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Dodaj komentarz