Bywaj Zdrów – Pierzga to magiczne lekarstwo

Pierzga to naturalna multiwitamina. Produkt pozyskiwany bezpośrednio z ula, ale jest on bardzo drogocenny, ponieważ jest go mniej niż miodu, z tego powodu, że nie można zabrać jej całej pszczołom, z tego względu, że jest to ich podstawowy pokarm i dzięki niemu mogą przetrwać zimę.

Pierzgę warto kupować od prawdziwych mistrzów pszczelarstwa, którzy stosują odpowiedzialne pszczelarstwo, nie tzw. rabunkowe, które dla zysku pozbawia pszczoły wszystkiego.

Pierzga zawiera cenne dla nas witaminy: C, A, E, B1, B2, B3, B5, biotynę, kwas foliowy, minerały magnez, mangan, cynk, chrom, krzem, selen, jod, aminokwasy, w tym aminokwasy siarkowe niezbędne do budowy włosów, ponadto tłuszcze nasycone i nienasycone, oraz węglowodany.

Pierzga wzmacnia organizm, szczególnie polecany w okresie rekonwalescencji, dzięki wysokiej zawartości selenu wspomaga detoksykację organizmu, stymuluje układ odpornościowy. Dzięki zawartości kwasu L-mlekowego poprawia stan skóry, w tym także skóry głowy.

Witaminy są w formie łatwo przyswajalnej ponieważ pierzga jest już przetworzonym pyłkiem kwiatowym z miodem i śliną pszczółek. Dodatkowo przechodzi proces fermentacji mlekowej ponieważ w ulu występują mikroorganizmy, panuje wysoka temperatura i wilgotność.

Uwaga ! Pierzga podobnie jak miód może uczulać.

(red.)

Dodaj komentarz